تاثیرات آلودگی هوا بر کودکان

FullSizeRender                                                               

چرا كودكان بیشتر از بزرگسالان در معرض خطرآلودگی هوا قراردارند؟

   اطفال در مقیاس وسیعتری  از بزرگسالان در مقابل  آلاینده های مو جود در هوا آسیب پذیر هستند. با توجه به اینكه نوزادان و   كودكان سریعتر از بزرگسالان نفس می كشند، این امر باعث جذب مقادیر بیشتری گازهای سمی و دیگر آلاینده های موجود در هوا در آنها می شود. علت دیگر جذب بالای آلاینده ها در نوزادان و كودكان تنفس آنان از راه دهان است كه فیلتر طبیعی توسط بینی در آنها دیگر صورت نمی پذیرد و با حذف این  فیلتر مقدار زیادی از آلاینده ها اجازهء ورود به بدن را یافته و تآثیرات جبران ناپذیری بر سلامتی آنان می گذارد.

 اطفال در مقابل تآثیرمنفی آلودگی هوا بر سلامتیشان مستعد تر می باشند زیرا سیستم ایمنی و اعضای بدن آنها هنوز كامل نشده است و در حال رشد است. به عنوان مثال، سربی كه از طریق دم استنشاق می شودبه آسانی در استخوانهای در حال رشد كودكان رسوب می كند.التهاب ناشی از آلودگی هوا مانع رسیدن اكسیژن و هوا از طریق منافذ باریك عبور هوا در بدن كودكان می شود.همچنین به دلیل حساسیت بیشتر سیستم تنفسی در حال رشد كودكان،  آنان در مقابل ابتلا به آسم یا سایر بیماریهای تنفسی دیگر آسیب پذیر تر می باشند.


 قرار دادن كودكان و نوزادان در معرض هوای مسموم می تواند در رشد سیستم های تنفسی، اعصاب، غدد مترشحهء داخلی و سیستم ایمنی آنان تآثیر منفی بگذارد و بعدها در زندگی ریسك سرطان را در آنها بالا ببرد.
*E.P.A. (US Environmental Protection Agency)

Special banner

Bagh Firuzeh4

فواید استفاده از دستگاه تصفیه هوا

کمک درمانی موثر در:
  • بیماریهای آلرژیک، تنفسی و قلبی
  • فشار خون ،سینوزیت و میگرن
  • اثرات مثبت بر شادابی و سلامت پوست
  • بهبود کمیت و کیفیت خواب
  • افزایش انرژی و هوشیاری
  • اثرات مطلوب ضد افسردگی

 

 

آیا می دانید که ...

خطرات ناشی از آلاینده ها در مکان های بسته
مانند اتومبیل 5 تا 10 برابر بیشتر از محیطهای باز است.

banner khatar

کاربران حاضر

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم