خطر ابتلا به آسم را در کودکان به حداقل برسانیم

 

                                      این مطالعه جدید به بررسی چگونگی تاثیر مواد آلرژی زا در خانه و ریسک ابتلای کودکان به آسم در رابطه با این مواد می‌پردازد. استفاده از سرنخ‌های بدست آمده از این نتایج برای کمک به جلوگیری ازشروع و گسترش آسم در بچه ها قبل از جدی شدن بیماری تعیین کننده می باشند. بیش از شش میلیون بچه در آمریکا مبتلا به آسم هستند. آسم راه های تنفسی منتهی به ریه را متورم و رنجور کرده و با تنگ کردن مسیرهای تنفسی باعث دشواری و صدادار شدن تنفس که منجر به گرفتگی سینه و نفس تنگی می‌شود.

گرد و غبار حاوی موادی است که می توانند باعث شروع حملات آسم شوند، مثل کپک و شوره ی  جدا شده از پوست حیوانات، مایت و تخم های پخش شده آن در محل، از بین بردن و کاهش این محرک ها می تواند منجر به کاهش ابتلا به آسم شود.

اما مطالعات فوق پیشنهاد می کند که با قرار دادن بچه ها در کنار حیوانات خانگی در مراحل اولیه زندگی ممکن است از ابتلای آنها به آسم در آینده جلوگیری و محافظت کنیم. در تعیین نکته اصلی چگونگی تأثیر این مواد بر شروع ابتلا به آسم در منازل، بنیاد تحقیقات انجمن ملی سلامت(NIH) از سال ۲۰۰۵ مطالعاتی را بر روی نوزادان تازه متولد شده صورت داده و به این نتیجه رسید که اگر یکی از والدین سابقه آسم و آلرژی را داشته باشند امکان ابتلا به بیماری در نوزادان افزایش می یابد و باید مراقبت کامل به عمل آورد.

جمع آوری نمونه گرد و غبار از خانه های کودکان در مدت 3 سال اول زندگی و تجزیه میزان مواد آلرژی زایی که باعث شروع بیماری آسم می‌شوند نکات مشترکی را نشان می دهد. از هر 3 کودک شرکت کننده در این تحقیق یک کودک تا سن ۷ سالگی علائم آسم را بروز می‌دهد. میزان بیشتر بقایای ناشی از بودن سوسک، موش و گربه در نمونه‌های گرد و خاک محل با ریسک کمتر داشتن آسم مربوط می باشد.

محققین با ادامه کار خود قصد در شناساندن عوامل شروع آسم را با هدف کاهش خطر آن دنبال می کنند تا استراتژی خاصی برای جلوگیری از آن اتخاذ شود. این ها گفته های سرپرست گروه مطالعات دکتر جیمز ای جرن از دانشگاه ویسکانسین بوده که مطالعه گردید.

 

Special banner

Bagh Firuzeh4

فواید استفاده از دستگاه تصفیه هوا

کمک درمانی موثر در:
  • بیماریهای آلرژیک، تنفسی و قلبی
  • فشار خون ،سینوزیت و میگرن
  • اثرات مثبت بر شادابی و سلامت پوست
  • بهبود کمیت و کیفیت خواب
  • افزایش انرژی و هوشیاری
  • اثرات مطلوب ضد افسردگی

 

 

آیا می دانید که ...

خطرات ناشی از آلاینده ها در مکان های بسته
مانند اتومبیل 5 تا 10 برابر بیشتر از محیطهای باز است.

banner khatar

کاربران حاضر

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم